Interiéry

Je velice důležité cítit se příjemně v prostředí, které nás každý den obklopuje. Abychom tohoto stavu dosáhli, musíme sladit mnoho faktorů dohromady, které uspokojí naše vnímání.

Ovlivňují to zejména:

  • výběr použitých materiálů (nejlépe přírodních) a jejich údržba
  • výběr nábytku a jiných zařizovacích předmětů včetně dekorativních doplňků
  • prostorové řešení včetně funkčnosti a praktického využití
  • osvětlení – přírodní doplněné umělým
  • výběr barevných odstínů a rozmanitost tvarů
  • klima v místnosti – větrání, vytápění, vlhkost

 


 

Kouzlo barev

Barvy dělají s interiérem doslova zázraky, mohou mít na svědomí, že se v místnosti cítíme dobře nebo naopak. Výběr a jejich kombinace ovlivňuje snad každého z nás. Některé odstíny jsou veselé a povzbudí, jiné uklidňují a podobně.

Můžeme říct, že barvy dělíme na dvě skupiny - teplé a studené. Teplé odstíny žluté, oranžové a červené podporují dobrou náladu a vytváří pohodovou atmosféru. Hodí se převážně tam, kde se nejčastěji zdržujeme. Studené odstíny jako jsou zelená nebo modrá spíše uklidňují a jsou vhodné do slunných prostor.
Prostory se světlými tóny opticky působí větší, proto jsou vhodné pro menší prostory. Tmavé odstíny naopak prostor zmenšují, vytváří pocit uzavřeného prostoru, čímž umocňují útulnost interiéru.

Při výběru barev myslete také na strop, který zásadně ovlivňuje vnímání interiéru jako celku. Pokud budete mít například zelený nebo modrý strop, ovlivníte barevnost v celé místnosti tak, že vám vše opticky zezelená či zmodrá.

Toto je pár základních poznatků a informací, které vám mohou pomoci k dosažení útulného a příjemného prostředí.

 

1a 2 2009 038    040   z 035

 

Stavební pouzdro pro posuvné dveře

Co je to stavební pouzdro? Kdy pouzdro a jaké jsou jejich výhody? Stavební pouzdro je vlastně plechová konstrukce s pojezdovou lištou na kterou se zavěsí posuvné dveře. Tyto dveře zajíždí do pouzdra, které po stavebních úpravách vytvářejí se stěnou jeden celek. Pouzdro zajišťuje tichý a bezproblémový pojezd dveří.

Stavebních pouzder je více druhů. Základní dělení je a to do sádrokartonu a do zděné příčky. Nejběžnější je stavební pouzdro Standart pro jednokřídlé posuvné dveře. Dále je možné použít stavební pouzdro Komfort pro dvoukřídlé provedení.

Použití stavebních pouzder má mnoho výhod. Největší výhodou je samozřejmě úspora místa. Vyznačují se tichým a snadným otevíráním, mají bezbariérový přístup a pomáhají nám k lepšímu využití obytných prostor.

 

Montáž pouzder JAP pro posuvné dveře do zděné příčky              Hotové posuvné dveře do pouzdra

 

 

 

Zintex, spol. s r.o.

9.května 753
357 35, Chodov

Provozovna

Tovární 223 ,                                                                                                                                     357 35, Chodov                                                                                                                                              

                                                                                                                         

Jaroslav Zigal
E-mail: jzigal@seznam.cz
Telefon: 777 023 641

Pavel Zigal
Telefon: 777 023 640

 map

IČ: 28017820
DIČ: CZ28017820

společnost je zapsaná Krajským soudem v Plzni oddíl C, vložka 21588


 

AKTUALITY

Od poloviny roku 2013 používáme stříkací zařízení WAGNER PROJECT PRO 117. Tímto zařízením lze stříkat akrylátové, dispersní a latexové barvy, ale i lazury, mořidla a prostředky na ochranu dřeva a rostlin, tak i různé základní a penetrační nátěry. Stříkací zařízení( je vybaveno vysoce efektivním pístovým čerpadlem) vhodné pro stříkání menších, ale i větších projektů jako jsou např. kanceláře, školy a školky, haly, nemocnice apod.


PRONÁJEM POJÍZDNÉHO LEŠENÍ KRAUSE  

Pronajímáme pojízdné hliníkové lešení "KRAUSE PRO TEC", ( délka 2,00m x šířka 0,70m ), max. zatížení 240 kg. Pracovní výška sestavy je 4,3m, výška lešení je 3,3m a výška podlahy 2,3m. Výhodou je snadná a rychlá montáž, varialibita, bezpečný výstup vnitřkem lešení, dobrá stabilita a bržděná stavitelná pojezdová kola.

Cena pronájmu pojízdného lešení 299,-/den bez DPH.

 

P6060005P5310019


Interiéry jiné dimenze

rekonstrukce a úpravy interiérů