Nabídka

Nabízíme a zajistíme

  • zednické práce
  • bourací a úklidové práce
  • malířské a natěračské práce
  • obklady a dlažby
  • vnitřní rozvody vody, kanalizace, elektro,topení, plynu a vzduchotechniky
  • sádrokartonové konstrukce a sádrové příčky
  • montáž obložkových zárubní včetně dveří,
  • kompletní dodávky interiérů včetně návrhu a rozpočtu
  • projektovou dokumentaci včetně vyřízení stavebního povolení
  • sanace vlhkého zdiva

 


Sanační omítka Sanaver

       Máte problémy s vlhkostí ve zdivu? Stále se vám omítka drolí, sprašuje, opadává a tvoří plíseň? Máme pro vás jednoduché řešení. Je jím sanační omítka Sanaver s výbornými tepelně izolačními vlastnostmi, se ktrerou mámé velice dobré zkušenosti.    

       Omítková směs Sanaver je hotová směs, která po smíchání s vodou vytváří velmi plastickou maltu, která slouží nejen jako sanační opatření, ale i k zateplení. Je vhodná pro použití ve vnějším i vnitřním prostředí. Slouží současně jako jádrová a finální omítka, pro lokální vysprávky např. soklů budov. Použití omítky Sanaver zajišťuje výraznou úsporu tepla (součinitel tepelné vodivosti po 120 dnech je cca 0,05W/mK). Poskytuje ochranu před všemi atmosférickými vlivy. Díky svým vodoodpudivým vlastnostem (koeficient absorbce vody je méně 3% za 120 dnů přítomnosti ve vodě) a difúzním vlastnostem (koeficient propustnosti vodních par je roven 4,4) pomáhá Sanaver rychle odstranit vlhkost, čímž zamezuje vzniku plísní na povrchu stěn a uvnitř stavební konstrukce. Hodnota pH méně než 10 zajišťuje protiplísňové vlastnosti Sanaveru. Díky svým kapilárně aktivním vlastnostem vytváří zdravé a příjemné klima pro bydlení. Používá se pro fasádní a vnitřní omítání cihelných, betonových, železobetonových, pórobetonových, skleněných, dřevěných a kovových podkladů. Je vhodný pro omítání pemzových i sádrokartonových podkladů, které mají jednoduchý i složitý tvar. Díky nízké objemové hmotnosti dovede velmi dobře eliminovat objemové změny podkladních materiálů a proto je vhodný jako finální povrchová úprava pro tepelně izolační zdivo jako např. Ytong. Sanaver je obzvláště vhodný pro rekonstrukci a restaurování památkových objektů. Je vhodný jako podkladová omítka i jako konečná povrchová úprava.

      Svou nízkou objemovou hmotností se šetří energie při transportu, manipulaci a zpracování. Pro srovnání, na 1m2  sanační omítky Sanaver o tloušťce cca 2 cm je potřeba 7 kg suché směsi omítky. Na 1m2 běžných sanačních omítek je potřeba přes 20kg suché směsi. Materiál je dodáván v pytlích o váze 7 kg. Z jednoho pytle je možno vytvořit 1m2 omítky o tloušťce 2-2,3 cm (cca 3-3,5 kg/m2  při tloušťce vrstvy cca 1 cm). Běžně se aplikují vrstvy od 1 cm do 3 cm. Je možno nanášet i vrstvy cca 5 cm.

 

      PB090013        PB090012

 

      Jak je vidět na obrázku, je důležité řádně odstranit omítku vč. vyčištění a vyškrabání spár. Vnější rohy jsou opatřeny kovovými lištami - omítníky, do kterých se omítka pěkně stahuje a vytváří rovnou a zpevněnou hranu. Na delší stěně si můžeme udělat další pomocné omítníky, aby se nám celá plocha lépe vyrovnávala. Aplikujeme první vrstvu tak, abychom stěnu připravili na finální vrstvu omítky.

 

 

 PC110020        P3040002

 

      Po provedení první vrstvy necháme technologickou přestávku cca 2 dny. Následně provedeme konečnou, finální vrstvu omítky ( provádí se podobným způsobem jako minerální zatřená omítka). Na obrázku vpravo vidíme omítku Sanaver opatřenou barvou - používáme silikátovou barvu pro lepší paropropustnost, tudíž pro správné fungování celého systému. Opět po cca 2 dnech je systém plně funkční.

      Porovnáme-li Sanaver s běžnými stavebními tepelnými izolanty, zjistíme že Sanaver je pevnější, trvanlivější, více odolný proti mrazu, univerzálnější, více odpuzuje vodu, ekologičtější a odolnější vůči mechanickému poškození a vzniku trhlin.

 

          P1080018

 

Takto vypadá vzorek omítky Sanaver v tloušťce asi 2cm. Vpravo první vrstva a vlevo konečná úprava velice podobná zatírané omítce 1-1,5 mm.

 

 

 

 

 

Zintex, spol. s r.o.

9.května 753
357 35, Chodov

Provozovna

Tovární 223 ,                                                                                                                                     357 35, Chodov                                                                                                                                              

                                                                                                                         

Jaroslav Zigal
E-mail: jzigal@seznam.cz
Telefon: 777 023 641

Pavel Zigal
Telefon: 777 023 640

 map

IČ: 28017820
DIČ: CZ28017820

společnost je zapsaná Krajským soudem v Plzni oddíl C, vložka 21588


 

AKTUALITY

Od poloviny roku 2013 používáme stříkací zařízení WAGNER PROJECT PRO 117. Tímto zařízením lze stříkat akrylátové, dispersní a latexové barvy, ale i lazury, mořidla a prostředky na ochranu dřeva a rostlin, tak i různé základní a penetrační nátěry. Stříkací zařízení( je vybaveno vysoce efektivním pístovým čerpadlem) vhodné pro stříkání menších, ale i větších projektů jako jsou např. kanceláře, školy a školky, haly, nemocnice apod.


PRONÁJEM POJÍZDNÉHO LEŠENÍ KRAUSE  

Pronajímáme pojízdné hliníkové lešení "KRAUSE PRO TEC", ( délka 2,00m x šířka 0,70m ), max. zatížení 240 kg. Pracovní výška sestavy je 4,3m, výška lešení je 3,3m a výška podlahy 2,3m. Výhodou je snadná a rychlá montáž, varialibita, bezpečný výstup vnitřkem lešení, dobrá stabilita a bržděná stavitelná pojezdová kola.

Cena pronájmu pojízdného lešení 299,-/den bez DPH.

 

P6060005P5310019


Interiéry jiné dimenze

rekonstrukce a úpravy interiérů